Adam Lindenthal

Open Medvěd

Každá pořádná firma v našem oboru má svůj účet na GitHubu, kde dává vývojářské komunitě k dispozici své produkty, knihovny a užitečné utilitky. Teď k těmto velikánům konečně patří i medvědi :-)

Číst více→

Adam Lindenthal

Nudíte se? Postavte si wifi teploměr!

Ačkoli k mědvědům i medvídkům všeho druhu máme pozitivní vztah, tentokrát vám na nudu nebudeme ordinovat pořízení medvídka mývala, ale elektrobastlení, po němž neskončíte s něčím, co musíte krmit, ale co naopak bude krmit vás. Užitečnými daty. I když, počkat... O užitečnost tady zas až tak nepůjde.

Číst více→

Adam Lindenthal

Pustťe si do dockeru uklízečku

Nemáte na svém čistě pracovním počítači dost místa na fotky, hry, hudbu, filmy a jiné důležité věci? Zkusíme s tím něco udělat...

Číst více→

Klára Vítovcová Augustinová

Medvědárna - jak nás to napadlo

V únoru jsme organizovali náš první technologický meetup - Medvědárnu. Určitě jste někdy na podobné akci byli. Někteří z vás možná na podobných setkáních i aktivně přednášejí. Jak ale taková Medvědárná vypadá pohledem Klárky, která to celé organizovala, zařizovala i propagovala?

Číst více→

Adam Lindenthal

Java - mírný pokrok v mezích zákona po třinácté

Java, jako jazyk i jako platforma, stále patří mezi nejrozšířenější a prý i nejoblíbenější na světě. Jestli to tak má zůstat, musí se rozvíjet. Bude třináctka v tomto případě šťastným číslem?

Číst více→

Adam Lindenthal

Zakotlíme, uvidíme

Naučit se nový programovací jazyk není jenom tak, znáte to s tím starým psem a novými kousky. Pro nás javisty existuje naštestí jedna snazší cesta - zaměřit se na JVM jazyky. Díky interoperabilitě máme možnost neudělat ostrý řez, ale začít nové se starým prolínat a těžit z benefitů obojího.

Číst více→