Tereza Čechová

Ahoj, tady Johanna

Nejen zakázkovým vývojem živ je Medvěd. Vždycky jsme si chtěli zkusit vyvinout produkt od A do Z a párkrát jsme se do toho i pustili. Pojďte se seznámit s prvním z nich, s Johannou.

Číst více→

Adam Lindenthal

Slabé a ještě slabší reference v Javě

Dnes se podíváme na jedno z méně známých zákoutí Javy, na slabší formy referencí na objekty - WeakReference a její příbuzní. Mohou se hodit třeba v situacích, když řešíte memory leak nebo se mu snažíte předejít.

Číst více→

Adam Lindenthal

Open Medvěd

Každá pořádná firma v našem oboru má svůj účet na GitHubu, kde dává vývojářské komunitě k dispozici své produkty, knihovny a užitečné utilitky. Teď k těmto velikánům konečně patří i medvědi :-)

Číst více→

Adam Lindenthal

Nudíte se? Postavte si wifi teploměr!

Ačkoli k mědvědům i medvídkům všeho druhu máme pozitivní vztah, tentokrát vám na nudu nebudeme ordinovat pořízení medvídka mývala, ale elektrobastlení, po němž neskončíte s něčím, co musíte krmit, ale co naopak bude krmit vás. Užitečnými daty. I když, počkat... O užitečnost tady zas až tak nepůjde.

Číst více→

Adam Lindenthal

Pustťe si do dockeru uklízečku

Nemáte na svém čistě pracovním počítači dost místa na fotky, hry, hudbu, filmy a jiné důležité věci? Zkusíme s tím něco udělat...

Číst více→

Klára Vítovcová Augustinová

Medvědárna - jak nás to napadlo

V únoru jsme organizovali náš první technologický meetup - Medvědárnu. Určitě jste někdy na podobné akci byli. Někteří z vás možná na podobných setkáních i aktivně přednášejí. Jak ale taková Medvědárná vypadá pohledem Klárky, která to celé organizovala, zařizovala i propagovala?

Číst více→