Anet Jarmoliková

Na co si dát pozor, když hledáte práci na bodyshop?

Vlastně to lze shrnout jedním slovem, jde především o (ne)transparentnost. Ze zkušeností našich kolegů, kteří v minulosti takto také začínali, si troufáme tvrdit, že právě očekávání uchazeče se mohou minout účinkem. Jednak v otázce ceny, druhak - a především - v samotné náplni práce.

Číst více→

Anet Jarmoliková

Chcete pracovat jako kontraktor?

Po letech práce v jedné firmě chce nejeden vývojář změnu. Rád by získal flexibilitu, uplatnil nabyté zkušenosti a zároveň je stále rozšiřoval, také by rád rozšířil škálu možností, kde pracovat na zajímavých projektech. S krokem k tomuto rozhodnutí se ale často pojí počáteční obavy. Jak na to?

Číst více→

Klára Vítovcová Augustinová

Medvědi na zkušené

Volné pozice našich spřátelených firem, které můžeme přes naší medvědí manéž nabídnout. Ideální příležitost k získání praxe a nových zkušeností, zajímavé technologie a přátelské týmy.

Číst více→

Tereza Čechová

Ahoj, tady Johanna

Nejen zakázkovým vývojem živ je Medvěd. Vždycky jsme si chtěli zkusit vyvinout produkt od A do Z a párkrát jsme se do toho i pustili. Pojďte se seznámit s prvním z nich, s Johannou.

Číst více→

Adam Lindenthal

Slabé a ještě slabší reference v Javě

Dnes se podíváme na jedno z méně známých zákoutí Javy, na slabší formy referencí na objekty - WeakReference a její příbuzní. Mohou se hodit třeba v situacích, když řešíte memory leak nebo se mu snažíte předejít.

Číst více→

Adam Lindenthal

Open Medvěd

Každá pořádná firma v našem oboru má svůj účet na GitHubu, kde dává vývojářské komunitě k dispozici své produkty, knihovny a užitečné utilitky. Teď k těmto velikánům konečně patří i medvědi :-)

Číst více→